elektrický zubní kartáček

|

Proč používat a nepoužívat elektrický zubní kartáček?

Zvažujete koupi elektrického zubního kartáčku a nevíte, jaké plusy a mínusy vám čištění zubů s elektrickým kartáčkem přinesou? V současnosti je nabídka elektrických kartáčku na českém trhu opravdu široká. Denně si však mnoho lidí pokládá tu samou otázku, a tou je, zda bude lepší „Vyměnit klasický zubní kartáček za ten elektrický?“

Manuální čištění s klasickým kartáčkem

Pro každého z nás je čištění si zubů denní a večerní pravidelnou činností, jde o hygienu, která je pro udržení zdravých zubů nezbytná. Čištění s klasickým kartáčkem je opravdu jemné, obzvlášť když ovládáte správnou techniku čištění zubů. Nejen technika přispívá ke zdravým a čistým zubům, především správná volba kartáčku. V případě, že nemáte osvojenou techniku čištění, pak může hrozit poškození zubní skloviny. 

Pro lepší techniku čištění zubů s klasickým kartáčkem můžete navštívit dentální hygienistku, která se specializuje na správné čištění zubů a vhodný výběr zubního kartáčku. 

Elektrický kartáček jako pomocník? 

Na světě existuje řada lidí, kteří by elektrický kartáček nedoporučili, a naopak druhá řada lidí si jej vychvaluje. Někdo tvrdí, že jsou elektrické kartáčky vhodné pro osoby se zhoršenou motorikou, někdo vám zase řekne, že si s elektrickým kartáčkem nikdy zuby nevyčistíte. Elektrický kartáček není zjednodušení práce, při čištění nesmíte tlačit a hlavice používat pouze z jemného vlákna. 

Výhody a nevýhody elektrických kartáčků

Elektrický kartáček je skvělým pomocníkem pro dokonale čisté zuby. Je vhodný pro osoby s velmi citlivými dásněmi. Kartáček vyčistí i mezizubní prostory, které jsou často při čištění zubů, problémovými místy. Nevýhoda elektrického kartáčku spočívá v tom, že jsou vyšší ceny, u těch kvalitnějších je cena okolo tisíců korun. 

V první řadě pro vyzkoušení si zkuste koupit nějaký levnější elektrický kartáček. Fungují odlišně narozdíl od klasického kartáčku, a nemusely by vám vyhovovat. 

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *