multimediální centrum

|

Chytrá televize z obyčejné: Jak na to?

Máte doma funkční nebo relativně novou a kvalitní televizi, kterou se vám nechce prodávat nebo zbavovat se ji, jen proto, že neovládá chytré funkce? V současnosti existuje i jiná varianta, jak mít doma chytrou televizi, aniž byste museli kupovat novou. Jsou tu multimediální centra neboli Smart TV boxy. Slyšíte o nich prvně? Přečtěte si níže, zda i vy můžete takovýto Smart TV box mít. 

Co to multimediální centrum vlastně je?

Multimediální centrum vzniklo na základě možnosti přehrávání hudby a filmů v televizi. Poté co se na trhu objevily první Smart televize, které již ve svém systému obsahovaly tento operační systém, přes který se dá surfovat na internetu, přehrávat videa na YouTube i streamovat, bylo pro okolí jasné, že vývoj multimediálních center se bude chtít vyvíjet. Multimediální centra musela rozšířit své funkce natolik, aby zaujala jedince, kteří ještě chytrou televizi neměli.  

Multimediální centrum dokáže i to, co televize ne

Základem multimediálních center je funkce, která nabízí možnost přehrávat obsah i skrze DLNA nebo HDMI. Můžete si tak do zařízení napojit foťák nebo kameru, a na obrazovce si prohlédnout vaše fotky nebo videa, například z dovolené. Multimediální centra disponují vestavěnými USB porty, které umožňují připojení flash nebo externího disku. Smart bosy dokážou také přehrát všechny standardní videoformáty jako je AVI, WMV nebo MPEG. 

Při výběru multimediálního centra si předem projděte, zda nabízí přehrávání podporovaných formátů. Tyto informace najdete vždy na produktové stránce v e-shopu či v dokumentaci výrobce. 

Surfování na internetu s multimediálním centrem

Většina multimediálních center nabízí také surfování po internetu, který do televize dostanete přes WiFi, nebo přes ethernet kabel. Díky internetu máte přístup k řadě filmů a seriálů, které jsou k dispozici pouze on-line, cez služby jako je Netflix či Alza media. Mimo filmy si také můžete pustit hudební klipy na YouTube.

Multimediální centrum jako součást chytrých domácností

Vývoj směřuje kupředu, a tím mediální centrum nabízí i Smart Home neboli chytrou domácnost. Můžete tak ovládat televizi nebo jiné zařízení přes aplikaci chytré domácnosti. 

Multimediální centra a jejich operační systémy

U těchto mediálních center existují nejčastější dva operativní systémy, těmi je Android TV a Apple TV. Android TV box je přehledný a snadno ovladatelný, to přispívá k uživatelskému kofmortu. Apple TV je vhodný při používání aplikací jako je iTunes nebo Apple Music. Musí mít tedy propojenost se svými sesterskými aplikacemi.

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *