foukaná izolace

|

Co je foukaná izolace a jaké jsou její výhody?

Foukaná izolace je způsob zateplení objektu pomocí minerální vlny, který pro svou cenovou dostupnost a vysokou efektivitu je jedním z nejoblíbenějších způsobů zateplení v současnosti. Ceny energií neustále rostou, a to dost výrazně každým rokem.

Rodinné rozpočty jsou mnohdy zbytečně zatíženy vysokými výdaji za energie, přitom se jedná o položku, na které lze ušetřit. Foukaná izolace je způsob, který ušetří nemalé peníze, a to díky svým vlastnostem.

Výhody foukané izolace

Tento typ izolace je využíván na zateplení dutin, střešních konstrukcí nebo zdiva sandwichového typu. Jedná se o efektivní možnost zateplení. Výhody foukané izolace jsou zřejmé na první pohled. Její realizace je velmi jednoduchá, a to pomocí hnacího stroje, který izolovanou hmotu nafouká přímo na místo potřebné k izolování. Vytvoří tak ucelenou vrstvu, která v místě vyplní každou skulinu a tím tak nevzniknou tepelné mosty a místo je tak kvalitně izolováno.

Foukaná izolace je minerální vata, která je tvarově stálá a čas ji nedeformuje. Neztrácí po letech na účinnosti. Je odolná proti vnějším vlivům, jako jsou různí škůdci nebo plísně. Nevzniká u ní žádný prořez, jako u jiných alternativ. Zákazník tak skutečně zaplatí za ten materiál, který spotřeboval. Izolace je nehořlavá, má tak příznivý vliv na bezpečnost objektu. Svou hmotností ani nikterak významně nezatěžuje nosnou konstrukci domu.

5/5 - (1 vote)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *