foukaná izolace
|

Co je foukaná izolace a jaké jsou její výhody?

5/5 - (1 vote)

Foukaná izolace je způsob zateplení objektu pomocí minerální vlny, který pro svou cenovou dostupnost a vysokou efektivitu je jedním z nejoblíbenějších způsobů zateplení v současnosti. Ceny energií neustále rostou, a to dost výrazně každým rokem.

Rodinné rozpočty jsou mnohdy zbytečně zatíženy vysokými výdaji za energie, přitom se jedná o položku, na které lze ušetřit. Foukaná izolace je způsob, který ušetří nemalé peníze, a to díky svým vlastnostem.

Výhody foukané izolace

Tento typ izolace je využíván na zateplení dutin, střešních konstrukcí nebo zdiva sandwichového typu. Jedná se o efektivní možnost zateplení. Výhody foukané izolace jsou zřejmé na první pohled. Její realizace je velmi jednoduchá, a to pomocí hnacího stroje, který izolovanou hmotu nafouká přímo na místo potřebné k izolování. Vytvoří tak ucelenou vrstvu, která v místě vyplní každou skulinu a tím tak nevzniknou tepelné mosty a místo je tak kvalitně izolováno.

Foukaná izolace je minerální vata, která je tvarově stálá a čas ji nedeformuje. Neztrácí po letech na účinnosti. Je odolná proti vnějším vlivům, jako jsou různí škůdci nebo plísně. Nevzniká u ní žádný prořez, jako u jiných alternativ. Zákazník tak skutečně zaplatí za ten materiál, který spotřeboval. Izolace je nehořlavá, má tak příznivý vliv na bezpečnost objektu. Svou hmotností ani nikterak významně nezatěžuje nosnou konstrukci domu.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *