Jak Vybrat Roboticky Vysavac

|

Jak vybrat robotický vysavač 

Každotýdenní uklízení nepatří k nejoblíbenějším činnostem. Nikde se však nepíše, že musíte luxování nebo vytírání zvládnout sami. Přece jen žijeme v době technologické, která s sebou přinesla i kupu nejrůznějších možností. A jednou z nich je také robotický vysavač, který se v posledních letech dostává stále více do popředí. Zejména pak alternativy, které jsou nejen luxem, ale také mopem v jednom. Po které verzi spotřebiče sáhnete vy?

Jak robotické vysavače fungují?

Předtím, než si prozradíme, jak robotické vysavače vybrat, stojí za zmínku zmínit princip, na kterém fungují. Je to velice snadné, přídavné jméno „robotické” nemají ve svém názvu jen tak. Jsou to opravdu takoví malí, domácí roboti, kteří jezdí dle navigace, ale také bez ní. 

Jednotlivé modely se liší především svými funkcemi, které poté mají vliv samozřejmě na cenu jako takovou. Zatímco starší modely vlastní navigací nedisponují a musíte jim sami vymezit trasu, kterou smí během úklidu zdolávat, novější už jsou pokročilejší v tomto směru. Mají nejen infračervené, ale také ultrazvukové senzory, s nimiž dokážou detekovat možné překážky dříve, než by do nich narazily. Často nové modely disponují také kamerami nebo laserovými paprsky, případně zmiňovanou GPS. 

Jaký typ je pro vás ten pravý?

Při výběru tohoto robotického, velice chytrého pomocníka se nabízí otázka, jaký typ je pro vás ten pravý. Na trhu se nachází rovnou několik robotických vysavačů, mezi které patří verze s důmyslným systémem rotačních kartáčů, jež slibují efektivní sbírání zvířecích chlupů, vlasů i prachu. Základní modely jsou většinou vyrobeny pouze pro koberce s nízkým chlupem nebo klasická lina. 

A tím se pomyslným oslím můstkem dostáváme k modelům, které jsou zmiňovaným 2v1 čili jsou nejen luxem, ale také mopem, a zvládají tak dvě úklidové (a opravdu neoblíbené) činnosti najednou.

Existují však i verze, které jsou pouze mopem, nikoliv vysavačem, ale o tom zase někdy příště.

Roboticky Vysavac
Zdroj: Pexels.com

Účel používání a frekvence jako záchytné body při výběru

Pravděpodobně v okamžiku, kdy se podíváte na robotické vysavače, vás napadne jedno, a sice kde vůbec začít? Naštěstí existují jakési záchytné body, které vám mohou při výběru dost pomoct. Jedním z nich je účel používání, druhým pak frekvence. 

V souvislosti s tím si zodpovězte také otázku, jestli by měl přístroj uklízet i pod nábytkem, či jestli nevyžadujete tuto schopnost. Pokud ale ano, změřte mezeru, která se pod nábytkem nachází.

Materiál jako další krok

Rozhodující slovo při výběru má samozřejmě i materiál. Robotické vysavače se nejčastěji vyrábí z plastu, ale dnes to není podmínkou. Pokud se vám ale nabízí pouze plast, nemusíte nad touto možností ohrnovat nos. V současné době i plastové robotické vysavače disponují takovým zpracováním, které člověka dokáže opravdu odzbrojit.

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *