Pánské hodinky

|

Jak správně vybrat pánské hodinky

Hledáte originální pánské hodinky pro sebe nebo své blízké? Poradíme vám, jaké parametry při výběru hodinek sledovat a podle čeho značkové hodinky vybírat. 

Pánské hodinky mohou být společníkem na celý život a originálním trendy kouskem, který podtrhne vaši osobnost. Jsou nedílnou součástí vizáže, osobního stylu a způsobu života každého muže. Potápěči a vášniví plavci jistě ocení vodotěsné hodinky, sportovní nadšenci pak sportovní hodinky a gentlemani vždy ocení klasiku. Pánské hodinky jsou vhodným dárkem na roky dopředu, proto jejich výběru věnujte značnou pozornost. Seznamte se s tímto zaručeným postupem a nikdy nevyberete nesprávný typ pánských hodinek. 

Podle čeho vybírat pánské hodinky

Ať už sháníte pánské luxusní, módní, stylové, sportovní, nebo elegantní hodinky, vždy je předpokladem jejich účel. S ním souvisí i vzhled hodinek. Není neobvyklé, že muži střídají jednotlivé styly hodinek, kdy do práce volí klasiku a pro volnočasové hodinky pak sportovní vzhled. 

Na trhu jsou hodinky v různých barevných odstínech kovu, dřeva, plastu a dalších lukrativních  materiálů. Sportovní hodinky vynikají výraznějšími barvami. Kromě vzhledu řemínku věnujte také pozornost designu ciferníku. Ten může mít tvar kulatý, oválný, hranatý a asymetrický. 

Materiál a odolnost skla 

Pánské náramkové hodinky musí vynikat kvalitou. Proto nejčastěji disponují minerálním, safírovým nebo plastovým sklem. Plastová, plexisklová, či akrylátová varianta je nejlevnější i méně odolnou záležitostí. Minerální sklíčka obsahují křemen, který zvyšuje tvrdost, ale jejich cena zůstává příznivá. Sklíčka s obsahem safíru jsou nejtvrdší, ovšem také nejdražší možností. Střední cestu představují minerální skla, křemenná skla potažená vrstvou se safírem. 

hodinky
Zdroj: Unsplash.com

Materiál a odolnost řemínku

Řemínek je zpravidla vyroben z plastu, silikonu, pryže, kovu, textilu a dalších materiálů. Umělé materiály jsou kompromisem mezi odolností a cenou. Používané jsou u sportovních modelů. Kov je tradičním materiálem disponujícím vysokou odolností, který navíc působí luxusním dojmem. Mezi nejoblíbenější pak patří zlato, stříbro, titan a ocel. Další možností jsou pak dřevěné nebo keramické kousky, které skvěle vypadají, ale musí se počítat s křehkostí materiálu. U každého materiálu však platí, že na první pohled musí působit kvalitním a bytelným dojmem. 

Funkce hodinek

Pokud preferujete kromě ukazování času také další funkce, pak směřujte svou pozornost k pánským digitálním hodinkám. 

  • Voděodolnost a vodotěsnost – pro běžné užívání vám bude stačit voděodolnost či vodotěsnost nižších stupňů. Pro plavání a potápění ověřte jejich vodotěsnost v hodinářství. 
  • Datum – tento ukazatel se hodí vždy, když budete potřebovat vědět aktuální datum.
  • Formát 12/24h – vám umožní nastavit si preferovaný formát času.
  • Alarm – s hodinkami na zápěstí nikdy nepřijdete pozdě
  • Podsvícení – dělí se dle použité technologie na elektrické, využívající napájení hodinek.
  • Krokoměr, stopky, ukazatelé spálených kalorií a ušlé vzdálenosti – toto ocení ti, kteří i při běžných denních činnostech rádi kontrolují svou denní pohybovou aktivitu. 

Tip na závěr

Pokud vybíráte pánské značkové náramkové hodinky, pak je vždy kupujte u prověřených hodinářů, nebo na ověřeném internetovém obchodě hodinkovna.cz. Jedině tak se nenecháte oklamat lákavými nabídkami, kdy jde o padělky nebo podvrhy. 

5/5 - (1 vote)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *