Smart žárovky

Co je chytré osvětlení

Osvětlení je nedílnou součástí domácností. Bohužel jeho výběr ponechává většina lidí až nakonec. Domnívají se, že tento detail není tak důležitý jako například domácí spotřebiče nebo jiné zařízení domova, ovšem pravda je někde jinde. Zejména pokud uvažujete o převodu vašeho domova na chytrou úroveň se vyplatí světla řešit zavčasu, ať se jim dům plně přizpůsobí. Pojďme si chytré osvětlení ale blíže představit, ať víte, s čím máte tu čest. 

Moderní doba přináší moderní technologie

Není tajemstvím, že dnešní moderní doba přináší opravdu mnohé, velice zajímavé technologie. Zatímco někdo jim ještě nepřišel na chuť, jiní vědí, že jim jenom usnadňují práci a život jako takový. Proto nad nimi dlouho neuvažují a prakticky ihned do nich investují. 

A chytré osvětlení není výjimkou. Je to víc než světlo. Tedy tak ho prezentují alespoň výrobci a uživatelé se k označení přiklání. Chytré osvětlení totiž reaguje často naprosto samo a intuitivně. Přivítá vás, rozveselí, dobije energií i ochrání.

Co je to chytré osvětlení?

Co si ale pod chytrým osvětlením představit? Jedná se o kombinaci příjemného světla se zmiňovaným intuitivním ovládáním. Jedinečný koncept je vytvořen tak, aby se dal ovládat prakticky odkudkoliv a kdykoliv. K dostání je dnes v mnoha barvách (ozdobit interiér lze až šestnácti miliony barev).

Smart osvětlení
Zdroj: Unsplash.com

Řešení, které nemá konkurenci

Chytré osvětlení se pyšní celou spoustou funkcí, jež usnadní každodenní život prakticky každému člověku. Co konkrétně lze očekávat?

  • Plynulé, komfortní stmívání, které zpříjemní nejen pozdní večery strávené u televize, ale také brzká rána, kdy zářivost nevidíme rádi.
  • Přirozeně bílé světlo, které v domácnosti vždycky udělá tu správnou atmosféru. Rozlučte se se žlutým, které se navíc nehodí do všech místností v domě.
  • Možnost synchronizovat si svítidla s hi-fi soustavou, televizí i herní konzolí. Vždycky tak budete v centru dění!
  • Možnost naprogramovat si automatizaci domácnosti. Většina chytrého osvětlení lze ovládat prostřednictvím mobilního telefonu.

Chytré osvětlení se může podílet také na zvýšené bezpečnosti třeba v době, kdy budete na dovolené. Vděčit můžete pohybovým čidlům a simulaci.

Jak instalovat chytré osvětlení do domácnosti?

Rozhodnout se investovat do chytrého osvětlení je jedna věc, ale nainstalovat svítidla do interiéru je věc druhá. Naštěstí to jde i bez odborníka. Stačí našroubovat žárovky chytrého osvětlení do objímky a zapnout světla. Poté napojíte most chytrého osvětlení pomocí síťového kabelu k routeru a vše zprovozníte pomocí stažené mobilní aplikace. 

Samozřejmě způsob instalace světel se může lišit v souvislosti s tím, od jaké značky chytré osvětlení bude. Ve většině případů ale existují přehledné návody, ve kterých je postup instalace popsán stejně snadno, jako ho popisujeme my výše.

5/5 - (2 votes)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *