vysavač na okna

Co je vysavač na okna a jak se používá?

Mytí oken zpravidla nepatří mezi zrovna oblíbené činnosti, často ho proto necháváme na velký jarní úklid či až na dobu, kdy je nezbytně nutné. Pokud však použijeme vysavač na okna, zdlouhavé mytí a leštění oken se může stát rychlou záležitostí na pár minut. Co to tedy ten vysavač na okna vlastně je a jak se používá? To si povíme v následujících řádcích.

Co je vysavač na okna?

Název vysavač může být trochu zavádějící, jelikož si všichni pod tímto pojmem nejspíš představíme klasický lux nasávající vzduch a spolu s ním i prach a nečistoty. To by k umytí oken samozřejmě nestačilo. Ve skutečnosti se jedná o stěrku s držákem, ve kterém je umístěna jak baterie, tak nádržka na odpadní vodu. Na rozdíl od běžného vysavače je o poznání lehčí – váží pouze necelý kilogram – a tišší. Díky zabudované baterii, která vydrží přibližně dvacet pět až čtyřicet minut, je manipulace s ním opravdu snadná. Samotné nabíjení trvá dvě až čtyři hodiny, ale nemusíte se bát, že byste kvůli tomu umývali okna dva dny. Čtyřicet minut stačí s tímto přístrojem na umytí oken v rámci jednoho bytu až až.

Na co se dá použít?

Jak vyplývá z názvu, jeho primárním účelem je samozřejmě mytí klasických i střešních oken. Jako takový má však mnohem univerzálnější použití. Využít ho můžete k mytí také zrcadel, stěn sprchových koutů, parapetů či například dlaždic na stěnách i na podlaze. To se může hodit zejména, pokud máte malé děti, které každou chvíli něco rozlijí či jejich večerní koupání doprovází koupelnová podlaha plná vody. Co se týče velkých oken či špatně dostupných míst, v tomto ohledu výborně poslouží teleskopická násada, díky které dosáhnete opravdu všude.

Jak vysavač na okna používat?

Způsob použití vysavače na okna a jiné rovné plochy se liší zejména podle toho, co a jak se chystáme vyčistit. Rozhodně se nemusíte obávat mýt s ním euro okna, plastová okna ani hliníková okna. Pokud se jedná o klasické mytí skleněných ploch (tedy například právě oken či prosklených dveří), musíme plochu, kterou se chystáme mýt, nejprve navlhčit. To uděláme buď příručním mopem, nebo pomocí nástřikové láhve s mikrovláknovou utěrkou, která bývá součástí každého vysavače na okna. Do nádoby na mop či do nástřikové láhve nalijeme vodu a libovolný čistící prostředek v poměru 1:1. Jakmile je plocha navlhčená, stačí spustit vysavač a speciální stěrkou vysávat vlhkost. Tato špinavá voda je odsávána do již zmiňované nádrže umístěné v rukojeti. Hlavní výhodou tohoto způsobu mytí oken je především to, že po něm nezůstávají kapky a šmouhy, které bychom museli rozlešťovat.

Co se týče vysávání mokrých ploch, zde je postup prakticky totožný, jen můžeme přeskočit první část s navlhčováním. Stačí vysavač zapnout a vysát rozlitou tekutinu do nádobky na špinavou vodu. A je hotovo!

5/5 - (1 vote)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *