Ovladani Chytreho Osvetleni

|

Jak na chytré osvětlení v domácnosti

Mít chytrou domácnost je dnes velký trend. Lidé chtějí využívat moderní technologie ve svůj prospěch, zároveň chtějí ušetřit každou vteřinu svého času. A to jde hezky dohromady, nemyslíte? Proto si pořiďte chytré osvětlení, které bude ve vaší domácnosti bezesporu jedním z nejvyužívanějších. Že nevíte, jak na to? Poradíme vám, jak na takzvané inteligentní nebo chytré osvětlení v domácnosti přejít.

Možnost ovládat osvětlení na dálku

Smart osvětlení
Zdroj: Unsplash.com

Nejdříve si samotné chytré osvětlení (Co je chytré osvětlení) pojďme krapet představit. Určitě vás mnohdy doslova otravuje jít zhasnout, když v televizi běží váš oblíbený film a nechcete z něj ztratit ani minutu. Stejně tak se vám nechce vylézat z postele, když jste uložení ke spánku, ale uvědomíte si, že jste zapomněli zhasnout. Přesně tyto scénáře chytré osvětlení řeší. Ovládat ho totiž lze i na dálku. A to prostřednictvím mobilního telefonu nebo chytrého tabletu. 

Chce to vyměnit svítidla

výběr úsporné žárovky

Abyste mohli čerpat z výhod chytrého osvětlení, je zapotřebí vyměnit svítidla – ta klasická za inteligentní. Pokud tak učiníte, bezesporu nebudete zklamaní. S jejich pomocí lze nejen ovládat osvětlení na dálku, ale také můžete snadno a rychle sami zvolit intenzitu světla, případně různobarevné podklady, pokud vás tón osvětlení přestane bavit. 

Dokonce lze nastavit různé profily v určitou hodinu, kdy se pak rozsvítí nebo naopak zhasnou. Čili kdybyste usnuli u televize, nestane se vám, že by vám do schránky přišly obrovské účty za elektřinu, jelikož se osvětlení samo vypne v určitou, předem nastavenou hodinu.

Chytré žárovky někdy postačí

Chytré osvětlení může být v domácnosti v mnoha podobách. Tím nejoblíbenějším produktem jsou jen a pouze chytré žárovky, které se ovládají na dálku pomocí dálkového ovladače. Umístí se do klasického svítidla, ze kterého se rázem stane moderní technologie, kvůli které už nemusíte vstávat z gauče. 

Eglo Connect nabízí řadu funkcí

Mezi inteligentní a stále více oblíbená světla patří také ta typu Eglo Connect, která se už ovládají nikoli prostřednictvím ovladače, ale už i pomocí jakéhokoli chytrého ovladače. Ve své nabídce mají nejen vypínání, respektive rozsvěcování svítidel, ale i mnohé funkce, jako je stmívání, nastavení teploty barvy nebo výběr a přechod barevných odstínů světla. 

Ovládání funguje díky bluetooth čili aby inteligentní osvětlení fungovalo, není zapotřebí žádného Wi-Fi připojení či jiné funkce telefonu.

Philips Hue přes internet

Naši trojici chytrého osvětlení, které si můžete pořídit do domácnosti, ukončíme inteligentními svítidly Philips Hue. Aby osvětlení fungovalo, musíte mít staženou mobilní aplikaci, a k tomu všemu také připojení k internetu. Bez toho se ovládání světla nedočkáte. Ovšem v dnešní době, kdy internet potřebujeme k životu prakticky neustále, ani toto není problémem, nebo ano?

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *