výběr zásuvky a vypínače

|

Jak vybrat zásuvku a vypínač

Rekonstrukce, respektive renovace příbytku je stejně náročná jako samotná stavba. Také vybíráte ideální barvy na zdi v místnostech, vhodné parkety nebo jinou podlahovou krytinu a samozřejmě svou pozornost upínáte i na zásuvky a vypínače. I když se na první pohled jedná o drobné detaily a podle mnoha nemají absolutní vliv na celkový dojem interiéru, opak je pravdou. Proto si pojďme prozradit, jak vybrat zásuvku a vypínače, aby to nejen po designové stránce ladilo.

Ze všeho nejdříve sepište technické věci

Je zapotřebí si uvědomit, že zásuvka a vypínač – to není jen to, co vidíme na první pohled. Mluvíme také o strojku, teprve k němu se kupují viditelné části, jako je rámeček, kryt a už zmiňovaný vypínač. Než se však vydáte do obchodu s těmito potřebami, sedněte si nad tím s vaším elektrikářem. Sepište si technické věci. Vypínačů totiž existuje několik druhů a elektrikář přesně ví, jestli potřebujete křížový, střídavý nebo jestli vám stačí jednopólový.

Stejně tak se zeptejte, kolik kusů od každého koupit. Ať nemusíte chodit dvakrát.

I v tomto světě vedou osvědčené značky

Celkovou nabídku na trhu můžete krapet zúžit, a to tím, že se zaměříte pouze na zavedené, léty prověřené a osvědčené značky. Jistě netoužíte po opětovaném pořizování zásuvek a vypínačů, přece jenom nemluvíme o levné záležitosti (spíše naopak). Když však sáhnete po prověřených značkách, zaručena vám bude nejen kvalita materiálu, ale i další věci.

Kupříkladu dostupné produktové řady. Může se totiž stát, že se vám pokazí pouze jeden vypínač z padesáti. A abyste nekupovali jeden zcela odlišný od těch ostatních, vyplatí se vědět, že v případě potřeby náhradní najdete na trhu snadno.

Na řadě je designová stránka věci

Jak již bylo zmíněno, zásuvky a vypínače dotváří interiér. A mýlí se ten, kdo se domnívá, že tento drobný detail nemá na výsledku žádný podíl. Opak je pravdou, proto designovou stránku věci rozhodně nepodceňujte.

Zatímco někteří to probírají s bytovými architekty, jiní se rozhodují zcela individuálně na základě svého nejlepšího vědomí a svědomí. Co se týče tvaru, stále oblíbené jsou čtvercové vypínače, v posledních letech ale dochází ke zrodu trendu po stránce barev. Už se nekupují jednobarevné vypínače, ale spíše se kombinují kontrastní barvy. Zatímco rámeček je černý, krytka kontrastně bílá.

Informujte se o funkčnosti

Všechno jde kupředu doslova sedmimílovými kroky a ani v případě zásuvek a vypínačů tomu není jinak. Je opět mylné se domnívat, že zatímco zásuvky pojmou jenom jednu nabíječku nějakého spotřebiče (případně dvě), vypínače jen rozsvěcují a zhasínají světlo v interiéru. Dnes se setkáte s funkčními modely, které vás mile překvapí tím, co dovedou.

Například zásuvky už mají USB vstupy čili nemusíte mít adaptér, abyste si mobilní telefon nabili. Dokonce mnohé mají i zabudované rádio do stěny, což je zejména v domácnostech milujících hudbu vítané. A co se týče vypínačů, mnohé můžeme nazvat stmívači nebo ovladačem na rolety a venkovní žaluzie.

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *